Zážitkový den v zoologické zahradě. Cvičení lachtanů!

Máte malé děti a přemýšlíte jak strávit společný víkend tak, abyste si všichni odpočinuli  a vy jste nemusela stát u plotny? Je známo, že děti milují zvířata. Malí milovníci zvířat leckdy seberou na ulici zatoulané kotě a už vám vrní blahem (dítě) a mňouká radostně doma (kotě).
dívka s lachtany

Vaše ratolest neustále žadoní o malého pejska, křečka, králíčka a vy na domácího mazlíčka nemáte prostor ani čas, protože víte, jak zapřísáhlé prosbičky (budu se o něho starat!!) zpravidla končí. Ani neplánujete vstávat v půl šesté ráno, abyste venčila Badíka nebo Arnyho.

Obstarejte dětem zvířátka jinak! Najděte zoologickou zahradu v blízkosti vašeho bydliště a vyrazte s rodinou na celodenní výlet. Věřte, že se vaše zlatíčka budou rozplývat blahem nejen nad tím, že si budou moci volně hladit lamy a kozy (ve většině zoologických dovoleno), nechat se vozit vláčkem po zoologické, ale hlavně si budou užívat radosti spolu s vámi. Velkým zážitkem nejen pro děti, ale i pro dospělé je pohled na cvičení lachtanů. Jsou to velmi společenská a přítulná zvířátka. Děti milují sjezd lachtanů na klouzačce, veselé proskakování obručí ve vodě, lachtani cvičení milují. Zaujmou vás svou neuvěřitelnou obratností a mrštností.  Pozornost okolí si vysloveně užívají.
krmení oveček

Každá zoologická zahrada je zařízena i pro dětské návštěvníky. Ve všech zahradách najdete dětské prolézačky, někde jezdí i vláčky, kterými se můžete s dětmi přepravovat, a děti vláčky zcela jistě uvítají. Mnohé zoologické mají připraveny pro děti hry formou kvízů anebo děti poznávají zvířátka podle kreseb, obrysů, dřevěných sošek. V zoologické můžete oslavit i Mezinárodní den dětí, ovšem je předpoklad, že návštěvnost 1. června bude vyšší.
vláček v herman parku

U výletů většinou podlehneme dětskému nadšení a vypínáme hlavu z pracovních povinností.

Uvolněte se a radujte se spolu s dětmi. Naplánujte si, co chcete všechno vidět, připravte si časový rozvrh, tak, aby vše zvládaly i menší děti a byli jste spokojeni vy i vaše rodina.