Zvykne si zvíře na nového člena rodiny?

Stává se, že v bytě bydlí pár a jejich domácí mazlíček. Může se například jednat o kočku nebo psa. Je jasné, že se o takového mazlíčka daní lidé starají, jako by se jednalo o jejich dítě a je také jasné to, že si na pozornost daný mazlíček zvykne. Co se ale stane tehdy, jakmile se vám narodí miminko a přinesete jej domů? Něco takového je něco, čeho se mnoho párů obává, protože nevědí, jak bude daný mazlíček reagovat na to, že už nebude takovým středem pozornosti, jako býval dříve, protože je jasné, že právě malé miminko bude potřebovat pozornosti daleko více, než daný mazlíček.

Určitě nesmíte na vašeho mazlíčka zapomenout a také mu musíte věnovat určitou pozornost, ale věřte, že už nebudete mít tolik času, jako jste na daného mazlíčka měli dříve. Rozhodně jej nezanedbávejte a pravidelně jej krmte, dejte mu pít a berte je na procházky tak, jako to bylo dříve. Co se ale týká hraní si s daným mazlíčkem, věřte, že na to už nebude tolik času, jako bylo dříve.

pes v ruce

Je možné, že první dny z toho bude váš mazlíček nesvůj a nebude chápat, co se to děje a proč si s ním nehrajete tak, jak jste si hráli dříve. Časem si ale na něco takového zvykne.

Jakmile navíc vaše dítko vyroste, jistě si bude s daným mazlíčkem velice rádo hrát.

pes a kluk

Jestli je další věc, ze které mají daní rodiče strach, je to také to, jak se bude dané zvíře chovat, když jej dítě zatahá za ocas nebo se bude po daném mazlíčkovi válet. Někteří mazlíčci s tím opravdu nebudou mít takový problém, jak si myslíte. Možná, že vás svou reakcí dokonce velice mile překvapí.

Někdy opravdu není potřeba mít zbytečné obavy. Sami uvidíte, že jste se i vy báli zbytečně, protože vše bude mnohem lepší, než jste čekali. Je ale pochopitelné, že ze začátku máte obavy, protože jeden nikdy neví, jak bude takové zvíře reagovat. Nic ale nemusí být tak hrozné, jak jste si představovali.