Zařiďte dětský pokoj na dospívající pevnost


Každé malé dítě jednou vyroste a změní svůj pohled na hraní a na to, co je už pro něho velké a nestačí mu to. Prvním obdobím, kdy dítě odloží hračky je puberta a s ní i docela dlouhý maraton v různých změnách životního stylu, nálad a hledání sebe samých.
A tak jako i děti, tak i dětský pokoj, který jim byl doma k dispozici roste a potřebuje se vyvíjet. Chopte se toho společně a dejte svým dětem prostor k tomu, aby byly vynalézavé.
pokoj dívky.jpg

Je čas rozloučit se s hračkami

Bezpochyby jsou dětské hračky blízkými a vzpomínkovými předměty, se kterými se neloučí lehce. Je to však jednou potřeba, udělat krok k tomu, aby se odložili do krabice a dali možnost jinému vybavení. Už ani plyšáky nevypadají v pokoji pubertálního dítěte dobře a je nutné podotknout, že si s nimi skutečně nehraje. Můžete je ale darovat nebo nabídnout do nějakého dětského domova.

Ze zdí musí všechno pryč

Taktéž, jak vaše děti i vy musíte uznat, že fotky jejich osobností v plenách nevypadají na zdi vůbec dospěle.Místo dětských obrázků a jejich fotek z časů miminka jim dejte volnost v tom, ať si na ně pověsí to, co by chtěly.
Je správné nechat je vybrat i novou barvu, kterou se pokoj vymaluje, a tak nějak i více prokoukne. I kdyby to měla být nějaká tmavá nebo vámi nevhodná barva, nejde přece o váš názor, ale o to, aby měly šanci projevit se jako dospívající osobnosti.
pokoj pro kluka.jpg

Technika, bez které nemůžou žít

Nový pokoj vašich dětí se sice díky ubývajícím dětským hračkám opticky zvětší, ale musíte mít na paměti fakt, že dnešní děti potřebuji mít zařízený pokoj mnohem techničtěji než kdy předtím. Bezpochyby do něho budou potřebovat umístit počítač, televizi, rádio a možná i nějaké počítačové hry. S velkou pravděpodobností si tam budou pouštět poměrně nahlas i hudbu, která už nebude zahrnovat jen reproduktory, ale podstatně bohatší (a hlasitější) příslušenství.
Tato jejich pevnost se vám nemusí vůbec zamlouvat, ale pro jejich spokojenost a správný psychické rozvoj je důležité, aby se v ní cítili dobře a pohodlně. A kdyby vás tato myšlenka pořád neutěšovala, věřte, že jednou vyrostou, odstěhují se, a pak si z jejich pokojů můžete udělat klidně – co budete chtít. Třeba takovou relaxační místnost nebo pracovnu.