Jak si doma vytvořit stylové skandinávské Vánoce

Ač se nám může zdát, že je nám tento styl velmi vzdálený a může být složité si jej v našich podmínkách vytvořit, opak je pravdou.  Za pomocí přírodních materiálů, svíček, drobných úpletů a umělých kožešin proměníme naši klasickou vánoční výzdobu za zcela odlišnou a originální.
Nechte se inspirovat následujícími tipy od odborníků jak si vpustit skandinávský styl do svého domova:
zamrzlý rybníček
 
1.       Podstatou výzdoby jsou přírodní materiály, ze kterých jsou dekorace vytvořeny – dřevo a papír. Vpusťte do svého domova tradiční skandinávské vánoční motivy sobů, hvězd a srdcí. Zakomponujte je do zelených girland, borovicových šišek a jehličnatých větví.
 
2.       Základní barvou je bílá, kterou můžeme doplnit přírodním dřevem. Bílou barvu bychom měli zkombinovat pouze s jednou barvou např. červenou, světle modrou nebo černou.
 
3.       Vyhněte se přílišné neutrálnosti a doplňte vše barvami vánočních punčoch, dárkových tašek a papírových vánočních kuliček a hvězd.
 
4.       Nezapomínejte na adventní kalendáře, které jsou ve Skandinávii velmi populární. Zejména ty velkých rozměrů pro děti i dospělé, do kterých můžete umístit drobné dárky – hračky, čokolády, kosmetické výrobky.
 
5.       Zabalte dárky do neutrálních hnědých nebo černobílých papírů a převažte elegantní stuhou.
 
6.       Celou výzdobu doplňte svíčkami či blikajícími svítidly v bílé barvě. Rozsviťte Vaše stoly, police a římsy a ozdobte je zelenými větvemi a zpříjemněte si tak dlouhé zimní večery.
 vánoční sob
7.       Chladný severský styl doplňte množstvím plédů, kožešin a dek. Interiér tím zútulníte a po příchodu z procházky budete mít vždy po ruce deku na zahřátí pro sebe a své blízké.
 
8.       Skandinávský styl klade důraz na ekologii a obejde se tak klidně i bez stromečku z lesa. Můžete jej nahradit i stromečkem v květináči a po Vánocích jej přesadit do země nebo umělým stromečkem. Nemusíte se také vyhýbat stromečku zcela neozdobenému.