Naučte se hovořit jazykem lásky toho druhého

Milé ženy, dnes mám vzkaz pro vás. Jste ve svém vztahu šťastné, usmíváte se, nemáte každodenní rozpory se svým partnerem, vaše citová nádrž je stále plná a vy se vztahem cítíte naplněna? Pak další řádky pro vás nejspíše nebudou.
Ale kdo ví, vždy je možné si z něčeho vzít ponaučení nebo přinejmenším zlepšit alespoň maličko svoje chování ve vztahu k druhým.
srdce z listů knihy
Dovolte mi, abych vás seznámila s úžasnou knihou, kterou jsem si sice nezakoupila, ale vypůjčila v knihovně a to na doporučení psycholožky. Trvalo mi téměř půl roku, než jsem se „dokopala“ knihu si půjčit. A nezalitovala jsem ani chviličku. Knihu jsem doslova a do písmene zhltla. A co mě obzvláště potěšilo, poprosila jsem manžela, zdali by si knihu mohl také přečíst, že mi to udělá radost. Vážně mě potěšil a knížku si přečetl. Nedá se říci, že jsem ve vztahu nešťastná, ale stále je dost co vylepšovat, a to jak v začátečnických letech partnerství, tak i po dlouholetém manželství.
Kniha samozřejmě nic sama o sobě nevyřeší, není to o tom, že si ji přečteme, mávneme kouzelným proutkem a rázem budeme šťastnější a spokojenější. Partnerský vztah je hlavně o toleranci, určité volnosti, kterou si oba dva dopřejete. Nemůžete na sobě neustále „viset“, to je ubíjející. Já osobně dávám do popředí i smysl pro humor, který máme oba dva podobný. Nemohla bych žít se sucharem! Vzájemně si vyhovíme, známe své potřeby i své touhy, ani po letech nevymizela úcta, naopak s přibývajícím lety stoupá. Říkáte si, tak pro byla řeč o knize, když vše funguje tak jak má?
konec manželství
Jak jsem zmínila – každý z nás lidiček je naprosto jiný, každý potřebujeme něco jiného, abychom byli v partnerském vztahu spokojeni a užívali si společně a s láskou každého dne.
Vždy je co vylepšovat!
Kniha má úžasnou pointu, a to Pět jazyků lásky, ostatně tak se i jmenuje a napsal ji Gary Chapman, který prosazuje myšlenku: „Naučte se hovořit jazykem lásky toho druhého.“
Vřele knihu všem ženám doporučuji.
PS Ženy, přimějte s citem své partnery, aby se podíleli na vašem společném štěstí a nenápadně mu knihu přistrkejte pod nos