Umění se chytit – co když máte strach jít do vztahu?

Kdy přestala být zábava chodit na rande, poznávat nové lidi a zkoušet nové vztahy? Od určitého věku si člověk přestane jen užívat a nebere vše na lehkou váhu. Začne se objevovat strach z neznámého, obava z toho, že se zase spálíme, že nám to nevyjde a že investujeme čas, city i energii do vztahu, který selže a my potom budeme smutní a zranění.
V určité etapě života už to zkrátka není jen zábava. Nemusí vám být ale ani třicet na to, abyste tento strach pocítili. Pokud proděláte několik neúspěšných známostí, nebo vám někdo zlomí srdce, je přirozené, že se potom bojíte znovu se vrhnout do světa a hledat lásku.
procházka páru
Prvním krokem v takovém případě je samozřejmě uvědomění. Zaměřte se na sebe a sama sobě si odpovězte na otázku „Čeho se vlastně bojím?“ – díky tomu si ujasníte, co vám vlastně dělá starosti a čemu se chcete vyhnout. Pokud známe příčinu, náš strach již není tak děsivý a nebezpečný.
Dále je důležité se objektivně zaměřit na zjištěnou příčinu našich obav. Jinými slovy, když jsme přišli na to, čeho se bojíme, je nutné si říci „proč“ – např. pokud nás děsí, že nám někdo ublíží, a proto nejdeme do nového vztahu, stejně tak bychom si mohli říci, že se nám minule nelíbilo v tomhle podniku, a proto tam už nikdy nezajdeme na večeři. Je to však rozumné? To, že se nám něco někde nelíbí, nemusí mít příčinu v tom, že jsme tam byli, ale kdy, s kým, a co se tam dělo. Je třeba si uvědomit, že žádný partnerský vztah není stejný. Protože lidé nejsou stejní. Každý jsme jiní, s někým si rozumíme víc a s někým méně, s někým je nám souzeno být a s někým jiným nikoli.
chytit slunce
Nebuďme zaujatí a zkoušejme, hledejme, pátrejme po svém osudovém protějšku. Jakékoli jednání je lepší než rezignace.
Je-li ve vašem životě někdo výjimečný a vy se stále vyhýbáte okamžiku, kdy by vaše známost měla sklouznout k něčemu vážnějšímu, jak se přimět k tomu opět to riskovat? Jak jinak než – prostě to udělat. Kdo nic nevsadí, nic nevyhraje. A přestože v dnešní době může komunikace s opačným pohlavím opravdu někdy připomínat casino, neměli bychom se vzdávat. Přeci si nenecháme utéct životní štěstí!