Proč by si jeden nepůjčil?

Když se člověk ocitne ve finanční tísni, má v podstatě jen tři možnosti, jak si počínat.
a) Může na vše rezignovat. Smířit se s tím, že si potřebnou věc obstará teprve tehdy, až si na ni našetří, možná tedy za několik měsíců, možná za několik let. A možná také nikdy, jde-li o věc z okruhu těch nejdražších.
b) Může se vrhnout do ještě usilovnější práce ve snaze si na to potřebné urychleně vydělat. Což je svým způsobem to nejlepší řešení, mající však úskalí v tom, že ne každému se nabízí dostatek dobře placených pracovních příležitostí a nejednou nelze současně vykonávat víc zaměstnání z časových důvodů nebo nedostatku sil. Protože den není natahovací a síly nekonečné.
c) Může si půjčit. Ovšem zde je ta nevýhoda, že půjčené peníze jednou bude třeba vrátit, takže se může problém jenom odsunout. Jenže to je nejednou ta jediná možnost.
předaná hotovost

Pokud si člověk chce půjčit, měl by tak činit s rozmyslem. Neměl by skočit na to první, co mu kdo nabídne. Ovšem je současně smutnou pravdou i to, že na to, co se nabízí jako první, takový člověk nejednou ani skočit nemůže. Nebo tedy může, ovšem zbytečně.
Protože tím prvním, co člověka při položení si otázky ‚kde si půjčit?‘ napadne, bývá zpravidla banka. A banka je zároveň dost možná i tím úplně posledním, kdo se uvolí takovému zoufalému člověku nějaké peníze svěřit. A to z toho prostého důvodu, že jí tento zpravidla nepřipadne dost důvěryhodný, respektive že nedokáže poskytnout dostatečné záruky.
Pokud tedy přijde takový žadatel do banky, nahlédnou úředníci do registru dlužníků, podívají se na číslo na konci jeho výplatní pásky, položí pár otázek stran zaměstnání a rodinných poměrů a následuje negativní verdikt. Prostě nepůjčí.
Ovšem zoufat netřeba, protože .
hromada pětistovek

A fakt, že člověku nepůjčila banka, nemusí hrát zase až tak důležitou úlohu. Protože i ten, kdo se nezdá dost dobrý bance, může být více než přijatelným klientem pro někoho jiného. Třeba pro nějakou tu nebankovní společnost s její hypotékou bez registru.
V tomto případě se netřeba vůbec bát nízkých příjmů nebo nějakého toho zápisu v registru dlužníků. Protože v tomto případě jde o podružné věci. Tady jde o něco jiného.
Když chce člověk takovou nebankovní hypotéku bez registru získat, musí učinit vlastně jenom jediné. Nabídnout za tuto coby záruku svou nemovitost. A pak už se jenom těšit na vytoužené peníze.
Peníze, jichž se dočká snadno a rychle, klidně i na hodně dlouhou dobu a s minimálními splátkami. Což si může dovolit pořídit každý. Každý, kdo potřebuje peníze a komu jen tak někdo nepůjčí.