Peníze nám nesmí chybět

Kdybychom dali kdekomu z nás na výběr, zda by chtěl žít s penězi nebo raději bez nich, stoprocentně by si zvolil finančně zajištěný život. Není na tom vůbec nic nepochopitelného, protože nám peníze poskytují celou řadu výhod, které si musí ti, jimž peníze nevystačily, upírat.

Ten, kdo má peníze, má zkrátka takový život, jaký si přeje. Kdykoliv je mu něco třeba, prostě jde a koupí si to. A má jistotu, že mu ti kolem něj za peníze kdykoliv ochotně vyhoví. Zatímco kdyby o něco projevil zájem někdo, kdo zrovna peníze nemá a zaplatit nemůže, skončilo by to fiaskem. Někdo takový by si na své nepřišel.

americké mince

Všichni tedy chceme peníze mít. Jenže je až nepříjemně často nemíváme. Respektive je sice míváme, ale v množství menším, než jaké bychom si přáli a představovali. A tak musíme omezovat své výdaje, musíme si kdeco odepřít, abychom vystačili s tím málem, které máme. Ale ani tak se nám nejednou nepodaří s penězi vyjít.

A tak není nic neobvyklého a nepochopitelného na skutečnosti, že si někdy postrádané peníze zkoušíme aspoň od někoho půjčit. Oslovujeme kdekoho, od koho by se nám teoreticky pomoci mohlo dostat, a doufáme, že to snad vyjde.

Jenže ono to nejednou nevyjde. Někdy oslovujeme lidi, kteří peníze nemají, a někdy finanční ústavy, které mají, ale nepůjčí, protože z jejich úhlu pohledu nejsme dost důvěryhodní, tedy bonitní.

US dolary

Ale nebankovní hypotéky bez registru Hypotéky bez registru nás naštěstí obvykle nezklamou. Ty nás na holičkách nenechají. A to z toho prostého důvodu, že se za ně musí zájemci zaručit zástavou nemovitosti, jež tu značnou měrou nahrazuje jiné požadavky, třeba ty kladené u bankovních půjček.

Tady se nikdo nemusí bát, že ho odmítnou kvůli zdánlivě nedostatečným příjmům, záznamům v registrech dlužníků či jiným nedostatkům a komplikacím. Protože nemovitá záruka je dostatečná jistota.

A kdo tedy má nějakou nemovitost, vždy se k penězům dostane. Aspoň zde. A nemusí trpět nouzí.