Péče o vířivku – Co je nutné provádět pravidelně a jak zajistit její dlouhou životnost?

Kdo z nás by nechtěl mít na své zahradě vlastní vířivku, že? Pokud si vířivku pořídíte, počítejte však už dopředu s tím, že bude potřeba se o ni řádně starat.

Péče o vířivku – Co je nutné provádět pravidelně a jak zajistit její dlouhou životnost?

V létě je bazén nebo vířivka na zahradě obrovská výhra. Zatímco v bazénu se ale můžeme koupat pouze v teplých letních měsících, vířivku si můžeme užívat celoročně. Pokud si ale vířivku skutečně pořídíte, budete se o ni muset také pravidelně a pečlivě starat. Jen tak zajistíte její dlouhou životnost. Důležitá není jen samotná péče o vířivku, ale sledovat se musí také kvalita vody v ní a to nejlépe každý den, pokud je vířivka využívána pravidelně. Jak na to krok za krokem?

pexels-photo-6667465

Všechno zkontrolujte

Ještě, než začnete vířivku napouštět vodou, zkontrolujte ji. Je vhodné ji také vyčistit, pokud nemáte speciální přípravky, může postačit i jemný hadřík a voda s trochou mýdla. Když je všechno v pořádku a vířivka očištěná od nečistot, je čas napustit do ní vodu. Péče o vodu je pak koloběh, který musíte opakovat neustále, voda se může kalit, mohou se v ní množit bakterie a to je samozřejmě nežádoucí. K úpravě vody vždy používejte speciální chemii určenou pro vodu ve vířivkách, ještě než ji ale do vody aplikujete, je nutné změřit hodnotu pH vody, což uděláte snadno za pomocí speciálních papírků. Hodnotu pH pak změřte ještě jednou a to právě poté, co chemii do vody nalijete. Je všechno v pořádku? Tak hurá, můžete se s radostí koupat.

pexels-photo-7222576

Ošetřovat vodu je nutné pravidelně a zvláště v letních měsících a při pravidelném provozu každý den. Stejně tak je nutná starat se o filtr, který by se měl občas také pročistit a vypláchnout. To však, ale ani zdaleka není všechno. Jak postupovat dál?

Potřebujete pomoct?

Kromě běžné rutinní údržby vířivky a hlavně vody v ní, je alespoň dvakrát nebo třikrát do roka dobré vodu ve vířivce kompletně vypustit a následně napustit zase novou. Pak je dobré zkontrolovat také celou technologii a vířivku prohlédnout. Nevíte si s něčím rady nebo se vám vířivka porouchala? I to se může stát, ale do větších úprav se raději nepouštějte sami a vyhledejte odborný servis vířivek.

I když to možná zní trošku náročně, není. Díky správné a pravidelné péči si pak můžete užívat bezstarostné koupání.