Kočárků pro dvojčata se vyrábí několik variant

Stěží byste asi hledali někoho, kdo plánuje početí jednovaječných dvojčat, a počítá s tím již dopředu ještě před plánovaným těhotenstvím. Jakmile se však maminka dozví na základě vyšetření, že jsou dvojčata na cestě, bývá to pro široký okruh rodiny a blízkých příbuzných spíše velkým překvapením. Mnohým z nás to mění plány a stává se, že se musíme přizpůsobit okolnostem a zařizovat některé záležitosti, mnohdy až kuriózní, kupříkladu volbu dětského kočárku.

miminka dvojčata

Dvojčata nemůžete jen tak položit do jednoho klasického kočárku vedle sebe, musíte mít k dispozici kočárek pro dvojčata. Těch je naštěstí na trhu dostatečný výběr, a tak můžete být bez obav z toho, že byste museli své ratolesti velice komplikovaně vozit venku střídavě po jednom.

dívky dvojčata

Kočárky na dvojčata se vyznačují svérázným vzhledem a nestává se, že právě tyto modely byste venku na ulici jen tak přehlédli. Nejčastěji se jedná o typ, kdy jsou korby pro miminka umístěné vedle sebe, ale výrobci pamatují i na situace, kdy je pro maminky výhodnější mít své potomky umístěné v řadě za sebou, např. kvůli prostorovým možnostem při průjezdu po chodnících či zpevněných cestách. Výrobci však šli v tomto směru ještě dál a nabízí kočárky s korbami umístěnými nad sebou. S trochou humorné nadsázky toto řešení připomíná dětské patrové postele (palandy), ostatně, až dvojčata povyrostou, je docela pravděpodobné, že jim palandu do dětského pokoje pořídíte, a že zajistíte, aby se děti nehádaly, a ve spaní na spodní či horní desce postele se průběžně střídaly.

Trojkombinace

Kočárky pro dvojčata se vyrábí v klasickém provedení s hlubokou korbou, ale také je možné zakoupit je jako trojkombinace, což znamená, že se jedná o tři typy kočárků v jednom, resp. dva typy – hluboký a sportovní a k nim je připočítána autosedačka. Ušetříte tím za nakupování dalších kočárků, jakmile miminka odrostou do věku batolat.