Kde vezme podnikatel peníze?

Dokud se lidem v životě daří vydělat dost peněz, určitě to tito mají jednodušší než chudáci, kteří se mezi námi také vyskytují. A platí to pro kohokoliv, pro jakoukoliv část naší společnosti, soukromé podnikatele samozřejmě nevyjímaje. I takoví soukromí podnikatelé si žijí dost na úrovni a spokojeně, když na to mají peníze, a i tito naopak strádají, když jich dost nemají, což se bohužel také nezřídka stává. A protože kdokoliv z nás lidí, podnikatele nevyjímaje, touží mít dost peněz, musíme se o jejich dostatek zasloužit. Pravděpodobnost toho, že bychom se k nim dostali pouze čirou náhodou a měli jich dost jenom tak řízením osudu, je náramně malá, protože výhry v loteriích nejsou vůbec pravděpodobné a obrovské dědictví rovněž.

zlaté mince

Soukromí podnikatelé se tedy snaží vydělávat co nejvíc, k čemuž mají pochopitelně předpoklady. Protože jim není nastaven žádný příjmový strop, a oni si tak mohou přijít na libovolně vysokou sumu peněz. Jenže takové velké příjmy tu nejsou stejně jako cokoliv jiného zaručené, a tak se nejednou snaží podnikatelé marně. Pracují a pracují, a co z toho mají? Nejednou třeba třou bídu s nouzí s nejednou mají třeba i jenom dluhy. Což je smutné konstatování, ale je to realita. Tak už to chodí.

ugandské peníze

Jenže podnikatelé nemohou zůstat bez peněz věčně. Musí investovat do svého podnikání, musí tu platit provozní náklady a navíc chtějí logicky i z něčeho žít. A když jsou tito ve větší než snesitelné nouzi, musí se pokusit aspoň o získání nějaké půjčky. Někdy je totiž půjčka to jediné, co jim ještě může pomoci.

Ale podnikatelům v nouzi často nepomůže nic jiného než hypotéka bez doložení příjmu, nabízená nebankovní společností. U té totiž žadatelům jako dost možná u jediné solidní půjčky nehrozí, že by neuspěli kvůli nízkým příjmům nebo záznamům v registrech dlužníků. Tady se jen dá do zástavy nemovitost a člověk má peníze, jež potřebuje. Třeba právě na udržení podnikání v chodu.