Kde můžeme koupit antigenní testy ze slin

Asi není člověka, kterého by nezasáhla současná pandemie koronaviru, minimálně v podobě vládou přijatých opatření k jejímu zmírnění. Je však jasné, že mnoho lidí má obavu, zda právě oni nejsou nakažení. Zvláště mladí, jinak zdraví lidé totiž nemusí vykazovat žádné příznaky, avšak to neznamená, že jsou méně infekční a že nemohou nakazit někoho, kdo se s tím již tak dobře nepopere.

Tato starost je na místě zvláště v případě, že máme v domácnosti osobu z rizikové skupiny, tedy pokud se například staráme o starou babičku či dědečka, nebo bydlíme v domácnosti s člověkem se srdečními či respiračními problémy.

lidé v rouškách na nádraží

Samozřejmě existují testy, které mohou přítomnost viru odhalit. Asi nejznámější je typ PCR. Ten má však tu nevýhodu, že na výsledky musíme čekat až dva dny. A to v případě, kdy již máme příznaky, které by nemoci kovid mohly odpovídat, není nic příjemného. Navíc je za ně nutné platit, tedy pokud jej nemáte nařízen lékařem.

Proto mnoho lidí raději volí variantu antigenních testů, jako jsou například antigenní testy ze slin Covidexpert. Ty sice ukážou pouze to, zda v danou chvíli máte kovid, avšak pro základní potřebu to stačí. Navíc jsou podstatně rychlejší – výsledky jsou známy do čtvrt hodiny.

červený nápis Covid-19

Výhodný je také fakt, že za ně nemusíme v testovacích centrech platit, ani pokud je nemáme předepsané lékařem a chceme je jen pro vlastní jistotu. Navíc, vzhledem k tomu, že k nim není potřeba žádné speciální vybavení ani lékařské znalosti, si jej můžeme provádět sami.

Toho se samozřejmě chytli mnozí obchodníci, kteří jej nyní prodávají. A nejedná se pouze o lékárny, ale i o běžné obchodní řetězce. Zde je však dobré poznamenat, že je lepší si připlatit více za kvalitní test. Proto se raději dívejte na recenze od stávajících a bývalých zákazníků, a zejména pak od zdravotníků. Pak si totiž budete moci být mnohem jistější výsledky.