Jde to i s málem peněz


Spousta z vás má jistě vekou touhu pracovat sami pro sebe, určitě to má spoustu kladných stránek, ale myslet musíte i na to, že se budete potýkat s různými obtížemi a překonávat nesnáze, které sebou podnikání přináší.
skok za kariérou.jpg
Každý začátek je těžký
Jestli jste stále ještě v pracovním poměru, je to ideální start se začátkem podnikání, neboť máte jistý měsíční příjem a to, co vyděláte v podnikání, vám umožní získat potřebné vybavení a materiál. Ze začátku rozhodně neinvestujte všechny peníze, co máte.
Pokud je vaším záměrem podnikat ve službách, budete potřebovat útočiště nejen pro sebe, ale především pro vaše stávající klienty, v počátku bohatě postačí jedna místnost, důležité ale je mít kontaktní adresu, na kterou vám bude chodit pošta. Nezbytné je mít adresu, na které bude sídlem, bez toho se neobejdete. 
Důležitá je také reklama, v dnešní době je běžnou záležitostí pro propagaci vlastních výrobků či služeb využít internet a sociální sítě.
podnikatelka a žena.jpg
Jak to vyřešit s penězi
1.Peníze, které jste měli, jste do podnikání vložili a je třeba dalších, abyste nezůstali stát na místě. Jednou z možností je našetřit dostatek financí, tato možnost je ale zdlouhavá a vše, co vyděláte, tak opět vložíte zpět do firmy.
2.Další možností jsou dotace z fondů Evropské unie.
3.Crowdfunding je novinkou, základem všeho je, získat pro svoje podnikatelské záměry velký počet investorů. Na oplátku jim za to můžete poskytovat výstupy ze svého podnikání, ať hmotné nebo ve formě služeb.
4.Pokud vám nevadí, že by v budoucnu měl z vašeho zisku část i někdo jiný, ideální volbou je pro vás business angel (investor).
5.Nejčastěji využívané jsou nabídky bankovních institucí, které vám v dnešní době nabídnou úvěr přímo podle vašich potřeb, záporem v tomto případě je, že se zadlužíte na několik let a váš zisk se tak každý měsíc sníží o splátku.