Jak se může upevnit závěsná houpačka pro děti

Není pochyb o tom, že mezi jednu z nejoblíbenějších dětských atrakcí patří bezesporu houpačky. Není tedy divu, že je najdeme prakticky na každém hřišti, i když v poslední době jich pomalu ale jistě ubývá.

V podstatě zde máme dva typy. Tím prvním je pákový, kdy na obou koncích sedí jeden či více lidí, a střídavě se odráží. Ten je méně oblíbený, neboť se nemůžeme vyhoupnout tak vysoko, a navíc je potřeba minimálně dvou lidí. Proto je nejčastěji používána menšími dětmi, které jsou ještě pod stálým dozorem rodičů.

houpacka2

Druhým typem je závěsná houpačka pro děti https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-hracky-na-ven-a-zahradu/detske-zavesne-houpacky/. Tu mají raději ty starší. Na nejčastěji kovové konstrukci ve tvaru dvou písmen A, spojených v horní části břevnem, je na provazech či řetězech zavěšeno sedátko. Tato má tu výhodu, že se na ní děti mohou houpat samy, a že se i mohou vyhoupnout podstatně výše. Není tedy divu, že je oblíbenější. Toho se samozřejmě chytli i výrobci, kteří nám jsou schopni prodat domácí variantu.

Tu můžeme umístit kamkoliv na zahradu, samozřejmě pokud máme dostatek prostoru. Otázkou samozřejmě ale je, jakým způsobem ji upevníme. Zde pak záleží na tom, v jakém stavu a s jakým příslušenstvím je dodávána.

houpacka1

Nejčastěji je její součástí i již zmíněná kovová konstrukce. Ta bývá opatřena háky, na které houpačku uvážeme. Zde je výhodou, že nemusíme nic vyrábět sami. Problémem je, že zvláště u velmi levných modelů, prodávaných v hypermarketech jako sezónní zboží, nebývá dost stabilní. A lze si jistě představit, jaký to může být problém.

Pokud si koupíme pouze sedátko, je cena mnohem nižší. A není divu, koneckonců platíme za mnohem méně materiálu. Ovšem znamená to, že si sami musíme najít či vyrobit něco, k čemu ji připojíme. Klasikou samozřejmě bývá silnější větev stromu, ale to není vždy dobrý nápad.

Nakonec záleží na nás, na naší zručnosti a šikovnosti, jak se rozhodneme. Vždy je však nutné mít v první řadě na paměti bezpečnost našich dětí. Ta je totiž tím nejdůležitějším.