Horké léto

Kdekdo to zná a po příchodu domů radostně hupne do vody. Ta je samozřejmě tak akorát, jak vyhovuje a čisťounká jako kdyby tam natekl horský pramen. A proč? Protože se staráte.

Každý, kdo má bazén tak ví, že to není jen radost, ale také i starost. Rozhodně nejde jen napustit bazén vodou a více se o to nestarat. Tipuji tak tři dny koupání v čisté vodě, i když i to je již hodně polemický názor. Samozřejmě, že nejde jen o nečistoty, které zaneseme do bazénu sami, ale i matka příroda. Ta jistě ráda pozve nějaký větříček, aby nám do bazénku nafoukal něco málo neužitečných věcí. Ovšem těchto drobností se umíme zbavit velmi rychle, ať již samotní a sítí, nebo přenecháme práci filtru. Ten nasává vodu a přes kartuše, nebo písek ji pročistí a pustí zpět. Na tyto nečistoty to působí.

bazén

Jenže pak jsou zde ještě jiní činitelé. Ano, opět v tom má prsty matka příroda, ovšem tentokrát to zařizuje jinak. Do vody totiž přibudou sinice a různé bakterie, které my ovšem zpočátku pouhým okem nevidíme. Teprve až voda zezelená, víme, že jsme v průšvihu. To už ale bývá pozdě, protože zelený maz je v bazénu naprosto všude a musí se přikročit k velké očistě.

Proto je třeba této situaci předcházet a to tím, že budeme proti bakteriím bojovat chemicky, protože mechanicky to nelze. Takže si musíme někde sehnat chemické přípravky, které bakterie zničí ihned v zárodku, ještě, než stihnou nadělat paseku.

Chlor šok je jeden ze způsobů boje. Jeto vlastně chlorový organický granulát, který mimo jiné obsahuje účinnou složku organicky vázaného chloru. Ten má podobu kyseliny trichlorisokyanurové, což je hlavní “bojovnice” proti mikroorganismům, řasám a sinicím.

dívka v bazénu

Proto vůbec neváhejte sáhnout po této zbrani i když máte pouhé podezření, že není všechno, jak má být. Ale lépe je nečekat a použít chlor šok preventivně, protože jak psáno výše, pak můžeme zjistit, že už je hodně pozdě.