Hlídejte děti, na které stránky chodí

Je velmi důležité, aby se rodiče starali o bezpečí svých dětí. Nemyslíme tím jen bezpečí v reálném světě, ale také na internetu. Vše je potřeba raději hlídat. Dnes je dokonce běžné, že se o bezpečí daného dítěte starají rodiče i v dospělosti. Něco takového je velmi hezké, ale neměl by to člověk příliš přehánět, aby dítě nemělo pocit, že rodiče nechtějí, aby jejich dítě roztáhlo křídla a poznalo svět.

Pokud jsou vaše děti malé a naučili jste si je na počítač nebo tablet, což spousta rodičů udělala, bylo by dobré sledovat, na jaké stránky vaše dítě chodí. Může se klidně stát, že chodívá na stránky, o kterých ani neví, že mohou být škodlivé.

počítač a kluk

Malé děti často chodí jen na stránky, kde si mohou pustit videa nebo písničky, ale ty větší jsou často zvídavé a mnohdy nemají problém přihlásit se na nějaké seznamovací stránky, kde se sice mohou s někým seznámit a získat nové kamarády, ale také zde mohou potkat lidi, kteří se nebudou chtít kamarádit, ale budou se snažit se s daným dítětem potkat. Někdy je raději lepší nevědět, co by takový člověk s vaším dítětem mohl udělat.

Mnoho rodičů jsou toho názoru, že není dobré, pokud dítěti lezete do soukromí. To, že jednou za týden v době, kdy dítě například nebude doma, uděláte kontrolu toho, s kým si dítě psalo, bude jen dobře a to i přesto, že někteří mohou tvrdit opak. Mít jistotu, že si vaše dítě nepíše s nikým cizím je dobré.

kluk a počítač

Je spousta rodičů, kteří nezakročili v době, kdy měli a dopadlo to tak, že jejich dítě bylo na konec znásilněno a uzavřelo se natolik do sebe, že s rodiči nekomunikuje. U vás by to nikdy nemělo zajít tak daleko, protože dítě se z něčeho takového jen velmi těžko vzpamatuje. To, že se vám dítě alespoň vrátí, je ještě dobré. Existují případy, kdy se dítě již nikdy nevrátilo a daní rodiče jej už nikdy nespatřili. Udělejte i vy vše proto, aby se vám to nestalo.