Duo tablety pro snadnou údržbu bazénové vody

Udržet kvalitu tekutiny uvnitř nádrže určené ke koupání nemusí být složité, jestliže využijete multifunkčních přípravků.

Jak postupovat při udržování kvality vody v bazénu

Po napuštění nádrže nejprve proměřte testerem (kapkovým nebo proužkovým) hodnotu pH. Měla by být v rozmezí od 6,8 do 7,3. Jestliže není, budete potřebovat korekční přípravky, které se běžně prodávají v obchodní síti pod názvem pH mínus nebo plus.

dno bazénu

Zkontrolujte zároveň tvrdost, příliš vysoké hodnoty mají za následek posun pH do zásaditého spektra, což by pak vyústilo v nedostatečné rozpouštění desinfekčních chemických přípravků. Pro dosažení optimální jakosti tvrdosti slouží tzv. stabilizátor.
Jestliže je vyrovnané pH a tvrdost je optimální, začneme s úpravou přípravkem „chlor start“. Postupujeme vždy podle návodu, neboť se mohou jednotlivé výrobky od sebe lišit.

Poté se aplikují duo tablety nebo multi tablety MAXI. Výhodou tohoto balení je více funkcí v jednom, jde o chlorovou desinfekci a zároveň algicidní přípravek pro hubení řas, projasňovač a stabilizátor kyselosti a zásaditosti. Postupujte opět podle návodu, přičemž přibližně 1 tableta vystačí na ošetření zhruba 25 kubíků při optimální hladině chlóru v rozmezí od 0,3 do 0,5 mg na litr, a to přibližně na týden. Dávkování závisí na vytížení nádrže, na teplotě vody, intenzitě slunečního svitu a teplotě okolního prostředí – při horkých letních dnech se chlór rychleji odpařuje.

skluzavky

Nezapomeňte na pravidelné testování kvality vody bazénovými testery, vždy je pro vás směrodatná hodnota pH, tvrdost a množství vázaného chlóru. Při aplikaci bazénové chemie se řiďte bezpečnostními pokyny a dávejte pozor, aby nedošlo k zasažení očí, ke vdechování prachu z rozmělněných tablet a samozřejmě i k náhodnému požití. Všechny prostředky musíte uchovávat v suchu a zabránit, aby si s nimi hrály děti.