Dům nebo byt?

Budete si pořizovat nové bydlení a stále se nemůžete rozhodnout, zda zvolit rodinný dům nebo byt? Někdo má jasno hned od začátku. Bydlení v bytě, je rozhodně jednodušší a pohodlnější. Byt si zrekonstruujete podle vašich představ a tím největší starosti končí. Žádná další větší oprava, vás nejspíš nečeká. Vy, už si budete byt jen udržovat. Pořízení domu, je starost nikdy nekončící. O dům se zkrátka musíte starat pořád. K tomu patří i stále finanční investice, bez kterých není údržba domu možná.
venkovská architektura
Takové pořízení nové střechy nebo oken, může pořádně do vašeho rozpočtu zasáhnout. Je zapotřebí dobře zvážit výhody i nevýhody bydlení v domě nebo v bytě. Kdo má rád zahradu a neumí si bydlení bez zeleně představit, bude mít nejspíš hned jasno. Domeček někde v přírodě, bude pro něho tím pravým. Musí, ale počítat s tím, že starost o dům a zahradu, mu zabere spoustu volného času, který by mohl strávit jiným způsobem.
Takže dům nebo byt? Odpověď na tuto otázku není vůbec jednoduchá.
Někdo je vyloženě městský člověk a život mimo dění města, je pro něho nepředstavitelný. Návštěvy divadel a veškerých kulturních akcí, které město nabízí, jsou pro takové lidi životně důležité.
Pro někoho je možná jen lákavá představa posezení na zahradě, letní grilování a klid od městského ruchu. Budete, ale chtít každý den dojíždět za prací? Umíte si to představit? Dobrou volbou, by v tomto případě asi bylo pořízení domu, na okraji okresní města. Bohužel čím více se k většímu městu budete chtít přiblížit, tím větší bude pořizovací hodnota domu.
vstupní hala s obrazy
Možná by vám nějaký vlastník rodinného domu řekl, že by zrovna takové bydlení, vyměnil za pohodlnější život v bytě. Naopak člověk, který celý život strávil v bytě, jeho slova nepochopí.
Určitě hlavním rozhodujícím argumentem, budou vaše finanční možnosti. Na druhém místě přihlédněte k vašemu životnímu stylu. Možná vám to rozhodování, trochu ulehčí.
Pokud se rozhodnete pro bydlení v bytě, mohlo by být dobrým kompromisem, pořízení chaty nebo zahrádky.