Dort na dětskou oslavu


Je spousta druhů dortů, které můžete nechat udělat na dětskou oslavu. Ať už vezmeme v úvahu ty, které jsou klasické s marcipánem, naháče, nebo třeba dorty zdravé.

1. Marcipánové dorty a dorty s potahovací hmotou

Dorty s marcipánem či potahovací hmotou jsou velice oblíbené především kvůli tomu, že jsou krásné. Mohou být barevné, zdobené, dobrá cukrářka z marcipánu vyrobí v podstatě cokoli. Mají ale i svoje nevýhody, jako je třeba opravdu velká sladkost dortu, právě kvůli potahovací hmotě či marcipánu. Další nevýhodou mohou být pro děti nevhodná barviva, kterými mohou být hmoty nabarvené.

2. Naháč

Naked cake neboli nahý dort, který je velice oblíbený pro svůj jednoduchý vzhled a chuť, která je čistá a většinou i jemná. Naháč může být vytvořený v podstatě v jakékoli kombinaci, většinou se volí světlý či tmavý korpus v kombinaci s bílým krémem a ovocem. Pro děti můžeme tento dort zatraktivnit třeba marcipánovou figurkou, kterou umístíme na dort, svíčkou ve tvaru číslice, nebo třeba hračka položená na dortu. Třeba s mašinkou Tomášem se hračky Masinka-tomas shání velice rychle a jsou u dětí oblíbené.

cheesecake

3. Zdravé dorty a alternativní dorty

Místo klasického dortu můžete jednoduše vytvořit dort zdravý, který bude obsahovat hodně ovoce a minimum přidaného cukru. Tento dort je vhodný především pro nejmenší děti, třeba k ročním narozeninám. Pro milovníky krtkova dortu není absolutně problém i s tímto dortem, jednoduše využijte vzhledu krtkova dortu a dejte nahoru třeba bagr, který celý dort přemění v dokonalé dílo stavitele. Velice oblíbený je třeba i mechový dort, jehož korpus je tvořený ze špenátu. Tento dort je výrazně zelený a uvnitř je bílý krém. Vzhled je doplněný ovocem, které se položí nahoru.

krém

Nebojte se udělat si dort dle svého přání, většina cukrářek vám vyjde vstříc a vytvoří vám jej tak, aby vám naprosto vyhovoval.